Загальні положення

  Екстернат – одна з форм здобуття повної загальної середньої освіти, що передбачає самостійне опанування екстерном програмового матеріалу в обсязі, визначеному Державним стандартом початкової загальної освіти, Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти, або знань згідно з вимогами програмового матеріалу за певний клас чи з окремих навчальних предметів для отримання документа про відповідний рівень освіти ( табель, свідоцтво, атестат).

   Екстерн – особа, яка самостійно опановує програмовий матеріал і якій надається можливість проходження річного оцінювання навчальних досягнень

 

Приймання заяв:

- починається з 1 вересня і закінчується не пізніше 1 березня поточного навчального року. Для учнів, які тимчасово навчалися за кордоном і повернулися в Україну, термін подачі заяв не обмежується. В окремих випадках (п.4.1 Положення про екстернат) можуть установлюватися інші терміни. 

 

Документи для вступу на екстернатну форму навчання:

 - заява. Повнолітні громадяни подають заяву особисто, для неповнолітніх – батьки або особи, які їх замінюють;

- копія паспорта або ID-карти та довідки про реєстрацію;

- свідоцтво про здобуття базової освіти (оригінал);

- карта щеплень;

- медична довідка 086-о;

 

- фотокартка.



   Порядок, форму та терміни проведення річного оцінювання екстернів визначає керівник навчального закладу.

 

   Оцінювання навчальних досягнень екстернів за відповідний рівень (початкової, базової або повної) загальної середньої освіти проводиться з усіх предметів інваріантної частини навчального плану. Наслідком цього оцінювання є виставлення річної оцінки з кожного предмету.

 Річне оцінювання з предметів проводиться, як правило, до 30 травня поточного року.

 

   На підставі письмової заяви на ім'я керівника навчального закладу екстерну може бути надано право на одночасне проведення оцінювання рівня його навчальних досягнень за один або кілька років навчання у межах одного освітнього рівня (початкової, базової чи повної загальної середньої освіти).

 

 

Якщо не офіційно, а просто по-життєвому, то це виглядає так: